Skutečně byl Váš motor u nás testován?

Nikdy by nás ani ve snu nenapadlo, že nás situace přinutí k napsání následujícího příspěvku.

Obrátil se na nás zákazník, který si nechal postavit motor TAZ u jiného úpravce s tím, že by tento motor chtěl po jednoročním provozu překontrolovat na naší motorové zkušebně. V uvedeném termínu se zákazník dostavil s motorem a současně také s protokolem z naší motorové zkušebny, kterým chtěl doložit, že jeho motor (ačkoliv byl stavěn u jiného úpravce) byl již zaběhnutý a optimalizovaný u nás.

Po instalaci motoru na motorovou brzdu jsme chtěli vyhledat dle data brzdění a hlavičky protokolu základní seřizovací údaje motoru, abychom mohli kontrolovat výchozí seřízení motoru pro brzdění. Chvíli jsme se uvedenému zákazníkovi omlouvali, že nemůžeme protokol v naší databázi dohledat. Dané měření jsme v databázi nakonec nenašli, a proto jsme protokol, který si zákazník dovezl, podrobili analýze. Protože by nás to skutečně ani ve snu nenapadlo, trvalo nám docela dlouho, než jsme pochopili, že k motoru doložený protokol je uměle vytvořený a daný motor u nás na zkušebně nikdy nebyl. Uvedenou skutečnost potvrdil také charakter průběhu křivek točivého momentu a výkonu, protože skutečně naměřený průběh se diametrálně lišil od průběhu uvedeného na falsifikátu protokolu.

Ač neradi, musíme upozornit zákazníky, kteří si nechali upravit motory u jiných úpravců a mají protokol z naší motorové zkušebny, že tento nemusí být pravý.

Pokud máte pochybnosti o pravosti Vašeho protokolu z motorové brzdy z naší firmy, zašlete nám jej emailem. Podle vícero parametrů jsme schopni určit, zda se jedná o reálný protokol z naší zkušebny.

Vůbec jsme nerozuměli některým poznámkám v  internetových diskuzích, kde jsme byli podezíráni z falšování protokolů z motorové zkušebny. Po získaných zkušenostech už nám tyto pochybnosti začínají být jasné. Necháme však na Vašem uvážení a selském rozumu, zda těmto pochybnostem uvěřit. Jestli má smysl falšovat protokoly pro toho, kdo disponuje vlastní zkušebnou a má ji mimojiné pro ten účel, aby motor před předáním zákazníkovi odzkoušel a s čistým svědomím předal.

Na závěr si dovolíme zopakovat, že každý náš zákazník má možnost zúčastnit se optimalizačních prací jeho motoru na motorové brzdě. Tento požadavek je třeba zdůraznit při zadávání zakázky, abychom mohli zesouladit termín brzdění a zákazník si tak může domů odvézt „ještě teplý" motor.

oddelovac upraveny

jmeno

Ing. Tomáš Mück - vývojové práce, technické dotazy
Ing. Petra Mücková - eshop, objednávky, fakturace, technické dotazy
Ing. Richard Mück - vedoucí mechanické dílny, technické dotazy

ic

TOMMÜ motor tuning s.r.o. 
IČ: 27854655; DIČ: CZ27854655; 
společnost zapsána v OR vedeném u KS Ostrava oddíl C/31784

oddelovac upraveny

adresa

Butovická 802, 742 13 Studénka

email

tommutuning@email.cz

telefon

+420 556 401 606 - dílna, technické dotazy

+420 604 487 263 - eshop, fakturace