„Ekonomický" 2litr

Když jsme v srpnu 2009 oficiálně zařadili do naší nabídky stavbu motorů TAZ se zdvihovým objemem 2,0l, zdůrazňovali jsme, že tyto motory budeme z nejrůznějších důvodů (ať už z hlediska životnosti motoru nebo jeho technické úrovně) stavět pouze s kovanými ojnicemi profilu „H". Neposledním důvodem pro toto naše rozhodnutí jsou naše letité zkušenosti se sériovými ojnicemi těchto motorů. Kvalita výroby těchto dílů byla velmi nerovnoměrná a my jsme nemohli v některých případech ovlivnit životnost motoru. Na hasičských soutěžích jsou známé situace, kdy po destrukci ojnice dochází k zničení téměř celého motoru.

V průběhu posledních 2let jsme ale zaznamenali řadu zákazníků, kteří z finančních důvodů upřednostnili stavbu levnějšího 2-litru na sériových ojnicích. Situace se dostala tak daleko, že nám naši „staří" klienti (kteří si u nás v minulosti nechávali stavět motory TAZ v menších úpravách) vyčítali, že nejsme ochotni přistoupit na tuto levnou variantu 2-litru. Z našeho pohledu je toto řešení samozřejmě výrazně levnější, ale současně velmi krátkozraké. Chápeme ovšem situaci některých družstev s finančními limity, kterým nezbývá nic jiného, než vyhledat nejlevnější cenovou nabídku.

Vzhledem k velkému množství takových zákazníků jsme se rozhodli částečně ustoupit od naší původní myšlenky a v průběhu léta 2011 jsme vyvinuli „ekonomickou" úpravu motoru TAZ 2,0Eco na sériových ojnicích. U tohoto motoru jsme se přiblížili výkonovým parametrům našich klasických motorů TAZ 2,0 s ojnicemi „H", ALE nemůžeme u ekonomické verze samozřejmě garantovat  stejnou životnost.

Podobně jako nabízíme přestavby motorů TAZ 1,9 na objem 2,0 s kovanými ojnicemi profilu „H", můžeme nyní nabídnout také přestavbu na ekonomickou verzi 2,0Eco. Při přestavbě z 1,9 na 2,0Eco bude na motoru provedena úprava klikové hřídele na větší zdvih (94mm) a sériové ojnice budou zachovány. Nezbytnou součástí této přestavby ale bude výměna pístů.

oddelovac upraveny

jmeno

Ing. Tomáš Mück - vývojové práce, technické dotazy
Ing. Petra Mücková - eshop, objednávky, fakturace, technické dotazy
Ing. Richard Mück - vedoucí mechanické dílny, technické dotazy

ic

TOMMÜ motor tuning s.r.o. 
IČ: 27854655; DIČ: CZ27854655; 
společnost zapsána v OR vedeném u KS Ostrava oddíl C/31784

oddelovac upraveny

adresa

Butovická 802, 742 13 Studénka

email

tommutuning@email.cz

telefon

+420 556 401 606 - dílna, technické dotazy

+420 604 487 263 - eshop, fakturace