Hasičský sport

Nabízíme úpravy motorů TAZ pro hasičské agregáty PS12. Zajišťujeme kompletace i dodávky kompletních hasičských agregátů PS12.

Úpravy prvních motorů do agregátů PS12 se datují na počátek 90. let minulého století. Ve firmě Tommü jsme vždy vycházeli ze základní myšlenky, že „hasičský sport je spravedlivý od okamžiku, kdy technika umí více než lidi". Proč? Pokud je hasičské družstvo na vyšší úrovni než technika, je jejich čas a tudíž i celkový výsledek daný technickou úrovní agregátu PS12, protože v tomto případě proudař po té, co zakleknul připraven k sestřiku terče, čeká, až mu „přijde voda".

Až v okamžiku, kdy technika „umí více než lidé", se stává hasičský sport objektivním měřítkem dovednosti jednotlivých družstev. Jinými slovy řečeno se hasičský sport - požární útok - stává objektivním až v okamžiku, kdy voda umí být v proudnicích rychleji, než proudař na čáře.

Je zřejmé, že celková technická úroveň stroje PS 12 je daná kvalitou čerpadla, sacího koše, savice, jednotlivých hadic a jejich spojek, rozdělovače, proudnic a v neposlední řadě výkonem motoru. A právě zvyšování výkonu motorů z vozidel TAZ 1500 (Š1203) je jednou ze specializací firmy Tommü.

Nejsme samozřejmě zaměření pouze na motory z vozidel TAZ 1500, ale rovněž na jiné motory používané v agregátech PS 12 (Škoda Favorit, Škoda Felicia 1.6, motory VW aj.).

Díky matematickému know-how na ladění motorů a rovněž vývojovému pracovišti jsou veškeré úpravy (a to nejen motorů pro hasičský sport) od základu navrženy, provedeny a odzkoušeny přímo ve firmě Tommü.

Zákazník, který si u nás nechá upravit motor pro PS 12, obdrží tento zaběhnutý, funkčně zkontrolovaný na těsnost, funkci chlazení a mazání a optimalizovaný na maximální výkonové parametry. Protokol ze zkoušky motoru je samozřejmostí.

 

oddelovac upraveny

jmeno

Ing. Tomáš Mück - vývojové práce, technické dotazy
Ing. Petra Mücková - eshop, objednávky, fakturace, technické dotazy
Ing. Richard Mück - vedoucí mechanické dílny, technické dotazy

ic

TOMMÜ motor tuning s.r.o. 
IČ: 27854655; DIČ: CZ27854655; 
společnost zapsána v OR vedeném u KS Ostrava oddíl C/31784

oddelovac upraveny

adresa

Butovická 802, 742 13 Studénka

email

tommutuning@email.cz

telefon

+420 556 401 606 - dílna, technické dotazy

+420 604 487 263 - eshop, fakturace